Vsetín veze z Brna tři mečboly

Uveřejněno

Hokejisté Vsetína jsou jediný krok od postupu do finále východní skupiny druhé ligy. Uspěli totiž i ve druhém utkání semifinále proti brněnské Technice. Na jejím ledě vyhráli 0:3 a už v pátek mohou celou sérii ukončit doma Na Lapači.

T. Brno – VSETÍN 0:3

Vsetínští si v Brně museli připadat jako v domácím prostředí. V zaplněné hale totiž měli jejich fanoušci výraznou přesilu a vytvořili jim skvělou kulisu. Hráči se jim za to odvděčili rychlým vedoucím gólem. Hned první přesilovku přetavil po sedmi minutách v branku Vávra. Technika odpověděla šancí Brzobohatého. Ta však byla ojedinělá. Hosté vzápětí zahrozili Dvořákem a Kajabou, ovšem do dvoubrankového trháku je až v 11. minutě poslal svým druhým zásahem Vávra. Vsetínští byli při chuti. Na začátku druhé části odmítl třetí gól Slováček. Následně se v dobré pozici ocitl domácí Benýšek, jenže sám před Hromadou promáchl. Taktovku přesto drželi Valaši. Vávra v půli utkání nedokázal završit hattrick. Ve skvělé pozici nenašli recept na brankáře Jekela ani Hrazdira a Slováček, a tak se i po druhé části šlo do kabin za stavu 0:2. Do třetí periody vstoupili Brňané s odhodláním zápas zvrátit. Při dvou šancích Stehlíka a jedné Brzobohatého hosty výrazně podržel gólman Hromada. Vsetínský kouč Jenáček reagoval v 51. minutě oddechovým časem. Krátce po jeho vypršení byl ve vyložené šanci faulován Hrazdira, ale trestné střílení neproměnil. Za minutu v další příležitosti selhal Finsterle. Vsetín pak bezpečně hájil vedení. Technika v posledních dvou minutách zkoušela power play. Vynutila si tlak, ale neuhlídala Kajabu, který střelou do prázdné branky pojistil vítězství hostů.

Sestava Vsetína: Hromada – Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Ambruz, Žák, Řezáč, Báchor, Štědrý – Slováček, Dvořák, Vítek – Kajaba, Hrazdira, Vávra – Zúbek, Vaněk, Finsterle – Ondráček, Daněk, Hruška. Trenéři: Jenáček, Stavjaňa.

Branky: 7. a 11. Vávra, 60. Kajaba.

Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1.

O postupu do finále může Vsetín rozhodnout již v pátek 11. března od 17.30 hodin ve svém domovském stánku Na Lapači. Pokud by se Technice podařilo sérii prodloužit, odehrají soupeři čtvrtý duel v neděli 13. března od 17 hodin v Brně. V případě vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy se rozhodující duel odehraje v úterý 15. března od 17.30 hodin na Vsetíně.