Vsetín je v semifinále, na soupeře čeká

Uveřejněno

Hokejisté Vsetín zvládli čtvrtfinálovou sérii play off druhé ligy proti N. Jičínu nejrychlejším možným způsobem. Po dvou výhrách v minulém týdnu završili cestu za postupem do semifinále rozhodujícím třetím krokem v pondělí 29. února. Kdo bude jejich soupeřem mezi nejlepšími čtyřmi, zatím není jasné. Rozhodne se nejdříve tuto středu.

VSETÍN – N. Jičín 3:0

Třetí čtvrtfinálové utkání zahájil Vsetín zodpovědnou hrou vycházející ze zajištěné obrany. Na rozdíl od předchozích zápasů tak diváci neviděli festival šancí. Jednu z mála v 16. minutě využil nejproduktivnější hráč série Dvořák a poslal Vsetín do vedení. V prostřední třetině tempo hry trochu opadlo. Domácí měli možnost zvýšit ve čtyřech přesilovkách, ale žádnou nevyužili. Čtyři vteřiny před druhou přestávkou naopak sami málem inkasovali, když byl ve vyložené šanci faulován hostující Zdeněk a sudí Fiala nařídil trestné střílení. Jičínský útočník si brankáře Hromadu položil, ale přesně nezakončil. Hosty tato situace přesto nabudila a v úvodu třetí periody byli opět kousek od vyrovnání. Kabeláč však při zakončení do téměř prázdné branky trefil jen tyč. Vzápětí šly oba celky do čtyř a Vsetín v tomto poměru přichystal rozhodující úder, když Finsterle vsítil druhou branku. Uběhla jen minuta a domácí hráli přesilovku. V ní zvýšil na 3:0 Abdul a v tu chvíli už málokdo pochyboval o postupu Vsetína do semifinále. Ten také Jičínští ve zbytku hrací doby nedokázali odvrátit. Vsetín vedení 3:0 udržel a stejným poměrem ovládl i celou čtvrtfinálovou sérii.

Sestava Vsetína: Hromada – Nedbálek, Vrba, Báchor, Ostrčil, Žák, Ambruz, Štědrý – Zúbek, Daněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vítek – Kajaba, Hrazdira, Vávra – Ondráček (21. Abdul), Vaněk, Finsterle. Trenéři: Jenáček, Stavjaňa.

Branky: 16. Dvořák, 45. Finsterle, 46. Abdul.

Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.

Soupeře Vsetína pro semifinále určí výsledky dalších čtvrtfinálových sérií, které ještě budou nejméně ve středu pokračovat. Jisté je, že se jím stane jeden z trojice Hodonín, Poruba nebo Technika Brno. Ať už jím bude kdokoliv, Vsetín proti němu zahájí semifinále doma Na Lapači, a to v pondělí 7. března od 17.30 hodin. Další program bude následující: 2. zápas – středa 9. března v 18 hodin na ledě soupeře, 3. zápas – pátek 11. března od 17.30 hodin na Vsetíně, příp. 4 zápas – neděle 13. března od 17 hodin na ledě soupeře a příp. 5. zápas – úterý 15. března od 17.30 hodin na vsetínském Lapači.