Stanovisko vedení fotbalového klubu TJ Val. Meziříčí k událostem sobotního divizního utkání ve Velkých Karlovicích

Uveřejněno

Na zápas do Velkých Karlovic odjížděl náš tým, po loňském nepříjemném zážitku s obavami.

V 9. minutě sobotního zápasu bohužel došlo k neúmyslnému střetu valašskomeziříčského obránce Michálka s domácím hráčem Pinkavou, po kterém musel být hráč Pinkava odvezen sanitkou do nemocnice se zlomeninou nohy. Fotbal je kontaktní sport a zranění ze soubojů o míč nejsou nijak výjimečná. Bohužel, v tomto případě došlo ke zcela neúmyslnému zranění vážnějšího charakteru.
Neadekvátní reakce jednoho z domácích funkcionářů, který v následujících minutách neskutečně vulgárně napadl fanoušky našeho klubu, rozdmýchala vlnu emocí. Musíme objektivně přiznat, že naši fanoušci, neznalí povahy zranění domácího hráče, na hrubé invektivy domácího činovníka zareagovali rovněž v nepatřičné podobě, ale v duchu hesla „akce vyvolává reakci“. Do takto vzniklé strkanice se přidali někteří další diváci a jediný přítomný místní pořadatel pouze nečinně přihlížel, což vedlo k několika zraněním našich fanoušků a rovněž výše zmiňovaného domácího funkcionáře.
Vedení klubu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek se od celé záležitosti distancuje a považuje tento incident za jev, který na fotbalové stadióny nepatří.
Výše uvedené prohlášení jsme chtěli zveřejnit bezprostředně po skončení emotivního zápasu. Bohužel oficiální stížnost, kterou podali funkcionáři FK Velké Karlovice a jejíž citace proběhly na internetu, nás přinutila k napsání následujícího dodatku.
Podle domácích funkcionářů nastoupil kapitán týmu Valašské Meziříčí do zápasu s jediným cílem – zlikvidovat hráče Velkých Karlovic. Náš kapitán Aleš Michálek, za kterého se vedení klubu jednoznačně staví, je příkladem hráče s férovým přístupem k fotbalu. Trváme na tom, že (bohužel vážné) zranění domácího hráče vyplynulo z fotbalového souboje ve hře a bylo zcela a evidentně neúmyslné. Stačí shlédnout záznam zápasu na stránkách, které uvádíme níže.
Napadání fanoušků hostujících týmů není ve Velkých Karlovicích jen problém tohoto zápasu. Příslušným orgánům FAČR postačí obvolat kluby, které měly v této obci své zápasy v předchozích kolech. Stačí se podívat na diskuze na internetových stránkách a stížnosti na hulvátství a napadání hostujících fanoušků na tamním stadiónu je k nalezení více než dost. Sobotní zápas byl jen pokračováním. Velmi smutné je, že iniciátorem všeho byl místní činovník p. Kučera, který nejprve slovně provokoval a následně fyzicky napadl naše fanoušky. Vyústěním byla situace připomínající lynčování, kdy čtyři domácí diváci drželi jednoho z našich příznivců a p. Kučera jej napadal.
Nečinnost místních pořadatelů při fyzickém napadání diváků, které trvalo takřka dvacet minut, je rovněž zarážející. Pomíjíme i to, že vulgarity, kterými pořadatelé častovali hostující fanoušky a během zápasu i asistenta rozhodčího, který bohužel sdílel prostor v jejich blízkosti, byly neskutečné a civilizovaný člověk se musel stydět. Opět si stačí pustit záznam zápasu na internetu – zejména druhý poločas je zvukově nepublikovatelný.
Rovněž nemůžeme souhlasit s názorem velkokarlovických činovníků o faulech hostů před každou z branek vstřelených do sítě FC VKK. Znovu nám nezbývá než odkázat nestranné pozorovatele na záznam zápasu.
V případě, že bude náš klub dále zcela nepodloženě a neobjektivně napadán, jsme připraveni podniknout na svou obranu další kroky.
Děkujeme hráčům a realizačním týmům obou mužstev a rovněž všem rozhodčím i delegátovi svazu za to, že nepodlehli emotivnímu prostředí a s klidnou hlavou nechali proběhnout sportovní část.
Pevně věříme, že fotbalový svaz veškeré skutečnosti pečlivě přešetří a s klidným svědomím očekáváme jeho rozhodnutí.
Na samotný závěr dodáváme – Nikdy se nestalo a to ani v derby utkání s Velkými Karlovicemi, že by problémy podobného ražení byly na našem (valašskomeziříčském) stadiónu. Jak je možné, že ve Velkých Karlovicích jsou incidenty tohoto charakteru tak časté a opakující se, a to nejen při zápasech s naším týmem?
Pro ty, kteří mají zájem objektivně posoudit zápas a sami si chtějí udělat obrázek o naprosté sportovní regulérnosti zápasu, nestrannosti a profesionalitě rozhodování arbitrů, dáváme tuto možnost na:

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Divize-E/Pohlavi-Muzi/Sezona-2016-2017/137738-FC-Velke-Karlovice-Karolinka-Telovychovna-jednota-Valasske-Mezirici,-o.s..htm

Vedení klubu Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek

Jeden komentář

  1. Pingback: Do Karlovic musela zase policie a záchranka – na fotbale praskaly kosti

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>