Rezervu Bystřice potrápila marodka, Hrozenkov postupuje

Uveřejněno

Fotbalisté béčka Valašské Bystřice hrající III. třídu mají za sebou smolnou sobotu 6. června 2015. Na zápas s Novým Hrozenkovem nastoupili ve výrazně oslabené sestavě. Mohla za to velká marodka.

Bohužel máme šest zraněných, takže jsem nasadil i kluky, kterým ještě nebylo ani osmnáct let,“ uvedl trenér béčka Bystřice Jaroslav Válek a dodal: „Na pomoc nám přišel i trenér áčka Dušan Dohňanský.“

Přestože domácí tým byl v nekompletní sestavě, v prvním poločase předvedl bojovný výkon. Hosté z Nového Hrozenkova, kteří byli oproti předposlední Bystřici v tabulce druzí, byli rychlými akcemi svých protihráčů zaskočeni. Jenže domácím se nepodařilo dát gól, jejich šance končily vždy mimo branku nebo v rukou hrozenkovského gólmana, jenž měl vše pod kontrolou. První poločas tak skončil 0:0.

Druhý poločas byl už na góly bohatější. Domácímu celku pomalu docházely síly a dopouštěl se chyb, kterých Nový Hrozenkov využil a dal dva góly. Konkrétně se střelecky prosadili Lukáš Orság a Ondřej Mikula. Vítězstvím si Hrozenkov pojistil druhé místo a tím i postup do okresního přeboru. Pro Bystřici šlo naopak možná o jeden z posledních zápasů vůbec. Musím pochválit nejen Lukáše Labaje, který exceloval ve záloze, ale i celý mančaft. Všichni dělali, co mohli. Bohužel nám chybí hráči. Na schůzi se tímto problémem budeme zabývat. Je možné, že v příští sezoně nebudeme hrát,“ poznamenal Válek.