Policie hledá svědky – V Rožnově to před volbami vře

Uveřejněno

ROŽNOV – Již tak husté napětí mezi jednotlivými politickými stranami by se v Rožnově před říjnovými komunálními volbami dalo krájet. Zástupci ODS v čele se starostkou Markétou Blinkovou dokonce čelí útokům očerňujícím jejich předvolební kampaň.

Rukou sprejera byly v noci neděli 28. září 2014 poničeny billboardy ODS vedle autobusového nádraží a na ulici Nádražní v blízkosti mostu U Janíků. Na plakátech je nastříkán nápis „ZLODĚJI“a fotky Blinkové, jejího zástupce Ivo Hanáčka a nové tváře kandidátky Davida Baroše jsou graficky „zvýrazněny“ o výmluvné geometrické útvary.

Poškození billboardů již řeší městská policie. „Prověřujeme záznamy z městského kamerového systému. Již známe přibližný čas a vyhodnocujeme pohyb podezřelých osob a vozidel. Také bychom byli rádi, kdyby se nám ozvali svědci,“ prozradil šéf rožnovských strážníků Marek Grossmann. Sprejerství je přitom trestný čin a pachateli hrozí roční vězení.

Vedení rožnovské ODS ani samotná napadená starostka Markéta Blinková se k vandalskému útoku nevyjádřily. Opozice ale byla sdílnější. „Je to odraz toho, co se v Rožnově děje, neboť ODS na veřejném mínění nezáleží. Ve svém sdružení mají stále expremiéra Petra Nečase, jenž málem rozložil celou republiku. Lidé nejsou hloupí a nejspíše konečně začali projevovat své názory. Samozřejmě však takovýto vandalský čin neschvaluji a odsuzuji ho,“ sdělil zastupitel Ivo Jelínek (SNK-ED) a pokračoval: Na druhou stranu bych se ale ani nedivil, kdyby se potápějící rožnovská ODS chtěla zviditelnit a znaky známé francouzské automobilky na tváře svých lidí nakreslila sama.“ Poškození billboardů dává do souvislosti s nespokojeností se současnou politikou i bývalý zastupitel Tomáš Hradil. „Je to jasný signál některých lidí, kteří tímto dali najevo, co si myslí. Doufám, že se voliči konečně pořádně zamyslí a nedají znovu šanci současné koalici k dalšímu ovládnutí radnice a udržení si koryt. Bohužel jsem se ale dozvěděl o kampani, která se rozběhla na poliklinice mezi některými tamními lékaři. Ti jsou údajně opět instruováni, aby pacientům propagovali strany ODS, KDU-ČSL a ANO,“ řekl na závěr Hradil.

20 Komentářů

 1. POVOLEBNÍ KORYTO PRO ODS BLINČENU MÁ KRAJSKÁ SOCANKA NESER-SJAN says:

  a jak se ten nový žlab pro Blinčenu jmenuje a kde se nachází?Jde o známá škatulata,hejbejte se.To se z ničeho nic vyhodí ředitel DD v Rožnově a přemístí se do něj ředitel „nový“ z Podlesí.Ten má bydliště čirou náhodou v Rožnově.No a do Podlesí se nainstaluje,hádejte kdo?Neser sjanka tam docpe Blinčenu.On se ten starý DD v Podlesí zbourá a vyroste nový.Blinčena bude navíc vděčně a na pokyn,jak je zvyklá,rozdávat zakázky kamarádům těch,kdo o jejím korytu rozhodli

 2. Petr M says:

  Jenom úplný imbecil počmará billboard takovýma debilitama,je to důkaz demence vandala.

  • občané vyjadřují své názory,někteří expresivně a je to jedno says:

   nikdo mi nenamluví,že volič se rozhoduje podle plakátů.To by bylo hodně snadné.Blinková,upravená počítačem do voskového ksichtu,vypadá otřesně.

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>