Petice rodičů: Vašinová, vypadni! – Vašinová: Neodejdu

Uveřejněno

ROŽNOV p. R. – Kdo si myslel, že protesty rodičů proti jmenování Lucie Vašinové ředitelkou rožnovské školky na 5. květnu během ledna vyšumí, mýlil se.

Více v tištěné podobě týdeníku Jalovec.

Petice

Zastupitelstvu města Rožnova pod Radhoštěm

 

My, rodiče dětí z Mateřské školy 5. května 1527, protestujeme proti důležitým aspektům uskutečněného výběrového řízení na pozici ředitelky mateřské školy a absenci koncepce dalšího směřování školky.

Důvody nesouhlasu:

Z faktů a informací poskytnutých a zveřejněných Městským úřadem v Rožnově pod Radhoštěm vyvstávají oprávněné pochyby o objektivitě výběrového řízení. Je patrné, že vedle sporné roviny etické chyběly uvedenému výběrovému řízení základní prvky, jako jsou předem stanovené hodnoticí parametry a jejich váhy. O výběru kandidáta tak rozhodl za nerozhodného stavu hlas předsedy komise Ing. Jana Kučery, MSc., který vzhledem k blízkému vztahu s kandidátkou nemůže být nezaujatou osobou. Ukázalo se, že vybraná kandidátka žádnou ucelenou koncepci nemá. Na přímou výzvu odmítla rodičům dětí, jejichž výchovu má nyní ovlivňovat, poskytnout svůj projekt z výběrového řízení. Tyto skutečnosti zásadně znevěrohodňují výběrové řízení, jehož výsledkem je nekvalitní kandidát s malou praxí a minimálním vzděláním bez schopnosti věcně a srozumitelně svou vizi prezentovat a z toho pramenící amatérský přístup k vedení a výuce v mateřské škole. Avizované ad-hoc kroky přímo ohrožují dosavadní kvalitní výchovu dětí a odvolávají se na principy, se kterými rodiče nesouhlasí.

Proto požadujeme:

1) Neprodlené ustanovení školní komise po vzoru školní rady, která by obdobným způsobem jako u základních škol města Rožnova umožňovala zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a zastupitelům z řad opozice vytvoření komunikační a koordinační platformy pro spolupráci na formování koncepce mateřské školy, minimalizování negativních dopadů na další vývoj mateřské školy a výuky dětí.

2) Vypsání nového výběrového řízení, založeného na transparentnosti a objektivitě.

82 Komentářů

 1. jolana Kolmačková says:

  PProsim rodiče děti,které chodi do školky na ulici 5-ého května.
  Lidi jste normalní,jsouto vaše děti,takj juim to kvůli byvale ředitelky neztěžujte.
  byvala ředitelkja ve školce měla svůjh byznys ze svým mnželem.
  mam d informaci ,že M.ú.daval nějaky fond.
  Nechte udělat audit.

 2. obecní blbe to jsi se zase udělal, co? says:

  dole tolik řádků zaprasených jedním magorem. Ale nic už s tím neuděláš. Jak ty obyčejná špína z chlivku můžeš psát o školce? Ale jsou ti trnem v oku ti 2 z města, co? Oni v klidu pohodě bezstarostnosti. Ty věčně vytočený prudič. Marné, to už je úděl obyčejné sprosté lůzy.Můžeš tady mastit kraviny denně – nic s tím nikdy neuděláš. Skoč do zdi.

 3. pávek,ten už nežije,chlastal ze sedmého schodu says:

  to tady ten marxista Pávek nám říká,že děti máme odevzdat do systému,ve kterém je možno si vysouložit jakékoliv koryto.To,co se bude s dětmi dít,rodiče už nesmí zajímat,nesmí je zajímat způsob výběru vedení školy,školky,které bude mít tzv.v rukou jejich děti a to po převážnou část dne.Pracující rodiče jsou s dětmi ve všední den méně času,než pracovníci školy,školky.O to je ta odpovědnost těch,co rozhodují o personálu školy,školky,větší.
  Pokud mají být rozhodujícím faktorem při výběru ředitelky Kučerovy pudy a nikoliv objektivní výběr nejlepší adeptky na fci ředitelky,pak se starosto nediv,že se rodiče bouří.
  Naprosto je chápu a v jejich protestu proti Kučerovi a Vašinové,je podporuji.

 4. Jiří Pávek says:

  To nám budou rodiče a učitelé diktovat koho chtějí za ředitele? No to je fakt síla! V tomto kraji se ale dějí věci. Od blba Čunka přes další kretény, děs běs….

  • Kučera,ani Vašinová,co se pelešili v pivovaru,nevlastní děti,o které jejich rodičům jde. says:

   Předkolo,výběru ředitelky se pokaždé konalo,když Kučera dolezl za Vašinovou do pivovaru.Skutečný účel slézání se oné dvojice,můžete zde objasnit.Rodiče i veřejnost v tom má jasno,co se asi děje,když Kučera v separé pivovaru nabízí Vašinové koryto a ona ví,že to není zadara,že tu sukni musí zvednout.Pokud si takto představujete výběrové řízení,tak vám lewinská a Clinton nic neříkají,že?

  • LEWINSKÁ ŘEDITELKOU ŠKOLKY BÝT NEMŮŽE A STAROSTA I RADNICE TO NA 100% VÍ says:

   Jiříku,ten výraz,…nám nebudou diktovat,….to jsou kdo,…ti NÁM ??? To je Vašinová,Kučeara a starosta ??? A ty ??? Prober se !!!

   • Zejména se prober ty bezmozku says:

    ano všichni ti tebou jmenovaní mají rozhodovací pravomoc. Ty máš jen smradlavý holý zadek a hubu plnou blbých řečí. A tak už to zůstane. Ty obyčejný prde se můžeš maximálně rozhodnout, jestli si dáš ráno špek do baličáku nebo do novin.A tím tvoje rozhodovací pravomoc končí!

 5. Vágní sdělení,vyhýbající se podstatě, says:

  tomu se v postkomunistické společnosti,deformované bruselským ptydepe,říká korektnost.
  Začalo to americkým černochem,který dostal název afroameričan a končí to texty,či verbálními projevy z maloměstského úřadu,typu,……….část rodičů je znejistěna….blá,blá,blá….pane Kučero.
  Nekorektně,………..rodiče jsou Kučerou,úřadem,radnicí a Vašinovou podvedeni a tudíž prach obyčejně nasraní.

  • jak by asi vypadalo výběrové řízení na ředitelku,kdyby ho řešila Kosová says:

   to by ojížděla v pivovaru Vašinovou,jak Kučera?Nebo by paní místostarostka přizvala do komise odborníky a i zástupce rodičů?

   • ááá to nám tady zas vepřová says:

    hlava vypustila světová moudra.Koho tady hlupáku oslovuješ? Vypláchni si z huby když do ní bereš cizí jména.Krásně a trvale jsi tady nasraný. K obveselení všech okolo.Jasně že v pivovaru i na radnici se rozhoduje. Ale rozhodně bez obyčejné chátry z ulice, tobě podobné.A nikdy to nebude jinak.

 6. Kučera se jmenováním Vašinové znemožnil says:

  a zesměšnil.

 7. to se nám says:

  tady zas obecní hlupák vyřádil – už neví jak se pojmenovat aby byl autentický.Ovšem rukopis tady tohoto magora je nezaměnitelný.

 8. No vážně jsem si myslela, že ředitele škol a školek vybiraji odborníci a ne politici.

  • LEWINSKÁ ŘEDITELKOU ŠKOLKY BÝT NEMŮŽE A STAROSTA I RADNICE TO NA 100% VÍ says:

   no,kdyby byli politici odborníci,nic proti,ale když si místostarosta pohraje v pivovaru s ženskou,co by ráda vejš způsobem,kdy on má v ruce tu korupční obálku,rozuměj nabízenou funkci,tak dotyčná okamžitě chápe,o co panu Kučeovi jde a vyhoví.V případě Vašinové došlo ve vztahu ke Kučerovi k „platbě“ předem,z čehož Kučera vyvodil,že ten „výběr“ do funkce,musí Vašinové garantovat osobní ingerencí v komisi,což se stalo a co s odpuštěním nasralo všechny rodiče a i obeznámenou veřejnost.

  • ale neříkejte, says:

   že jste nevěděla,co je Kučera zač a že Vašinová je všeho schopný typ Nečasovy Nagyové

  • Jak může pisatel a signatář,signatáři petice v ní, uvádět formulaci, says:

   že mají pochyby o objektivitě výběrového řízení.
   Pochyby?Copak není nad slunce jasné,jak vše proběhlo?
   To se necháte krmit Kučerovými žvásty,které koktal do mikrofonu jakési obskurní TV,že část rodičů má ….pochybnosti? Každý přece musí chápat,o co Kučerovi v pivovaru šlo a co se tam za příslib funkce,dělo.

   • Vágní sdělení,vyhýbající se podstatě, says:

    tomu se v postkomunistické společnosti,deformované bruselským ptydepe,říká korektnost.
    Začalo to americkým černochem,který dostal název afroameričan a končí to texty,či verbálními projevy z maloměstského úřadu,typu,……….část rodičů je znejistěna….blá,blá,blá….pane Kučero.
    Nekorektně,………..rodiče jsou Kučerou,úřadem,radnicí a Vašinovou podvedeni a tudíž prach obyčejně nasraní.

    • ale blbe says:

     krom tebe zdejšího bonzaka je to každému u zadku.Kdyby jsis pořádně zašukal bylo by po problému.Jenže – která by dala bonzákovi,co?

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>