Lékař i lékárník prý okrádali pojišťovny

Uveřejněno

V. M., ROŽNOV – Praktického lékaře z Valašského Meziříčí a lékárníka z Rožnova obvinili pro podvody s léčivy. Problémy má i revizní lékař jedné okradené pojišťovny.

Podle policie měl 65letý meziříčský obvoďák v letech 2006 až 2012 vypisovat recepty na jména svých pacientů, aniž by ti o tom věděli. Předpisy pak končily v jedné meziříčské lékárně provozované 50letým Rožnovanem. Právě ten měl léčiva (především běžné léky, například od bolesti, na snížení tlaku, žaludeční potíže, ke snížení cholesterolu) účtovat k proplacení zdravotním pojišťovnám. Mezi poškozenými jsou VZP, vojenská, ministerstva vnitra, průmyslová a oborová zdr. pojišťovna. „Vyšetřovatel vyčíslil celkovou škodu na takřka 11,5 milionu korun,“ prozradil krajský státní zástupce Karel Studený.

V policejní síti skončil také 43letý revizní lékař z Ostravy. „Vrchní komisař kriminální policie ho obvinil z přečinu nadržování. Toho se měl dopustit, když jednomu z podezřelých radil, jak má postupovat, aby unikl trestnímu stíhání,“ sdělila policejní komisařka Lenka Javorková. Pokud bude lékárníkovi a obvodnímu lékaři u soudu prokázána vina, hrozí jim 10letý žalář. Revizní lékař je pak v případě odsouzení ohrožen maximálně 4letým trestem odnětí svobody.

Zmíněný případ přitom není jediný, jenž policie na Valašsku prověřovala v souvislosti s podezřením na podvody s léčivy. Detektivové provedli tisíce výslechů pacientů a v jejich hledáčku se ocitla ještě lékárna v Rožnově a další ve Valašském Meziříčí. „Provedeným vyšetřováním ale nakonec nebylo v těchto dvou případech prokázáno, že by se stal trestný čin,“ dodal na závěr náměstek vsetínského okresního zástupce Petr Bareš.

Jeden komentář

  1. TO MÁME VĚŘIT,ŽE JDE O JEDINCE? says:

    obávám se,že na poliklinice je takových šikulů,podstatně více,zejména jde o ty,kteří mají na kohosi vlivného v lékárně jakési bližší vztahy,šťára musela být jen povrchní

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>