Další Valašská laťka je tady

Uveřejněno

Do páté dekády své existence vstoupí v sobotu 11. března oblíbený závod ve skoku vysokém Valašská laťka. Akce proběhne na tradičním místě v tělocvičně meziříčské základní školy Masarykova. Mediálním partnerem je týdeník Jalovec.

Valašská laťka je legendou mezi českými mítinky a každoročně láká známá jména od nás i ze zahraničí. Velmi rád jí má například dlouholetý český reprezentant a zdejší rekordman (230 cm – rok 2014) Jaroslav Bába. „Už mi psal, že se svého nejoblíbenějšího závodu velmi rád zúčastní,“ řekl nám Ján Kocián st., který byl dlouhá léta ředitelem laťky a dnes působí v roli poradce. Část svých bývalých povinností předal i svému synovi Janu Kociánovi ml., který je sekretářem závodu.Roli ředitelem převzal Martin Palyza, kterému pomáhají Kociánovi bývalí svěřenci Tomáš Perutka, Daniel Buchta a Ota Juříček.

Účast na laťce už přislíbila řada skokanů z české dorostenecké a juniorské špičky, přijet mají závodníci z Anglie a ve hře je i start tuzemské ženské jedničky Michaely Hrubé. Velká kvalita by mohla dorazit také ze Slovenska. „Pozvánky jsou rozeslány a čekáme na odpovědi. Někteří to občas nechávají až na den závodu, tak uvidíme,“ uvedl Jan Kocián mladší.

Valašská laťka začíná v 10 hod. od nejmladších kategorií (žáci 2004 a ml.). Hlavní závod mužů, Memoriál Miroslava Lašáka, a veteránů by měl odstartoval kolem 16 hodiny. Druhý den od 9 hod. pak proběhne i tradiční dětský závod Malá Valašská laťka. Další informace přineseme v dalším vydání. Aktuální info najdete na www.valasskalatka.eu. (jk) 

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>