Jindřich Kozubek uveden do Síně slávy

Uveřejněno

Významné pocty se minulý týden dostalo Jindřichu Kozubkovi. Legendární trenér rožnovského oddílu skoků na trampolíně byl uveden do Síně slávy trenérů Českého olympijského výboru.

Jindřich Kozubek Začínal jako trenér sportovní gymnastiky, v 70. letech stál u zrodu soutěžního skákání na trampolíně v Československu, založil oddíl skoků na trampolíně v Rožnově, vychoval téměř 30 reprezentantů České republiky v čele s olympioničkou z LOH Sydney 2000 Petrou Juříčkovou (na snímku). Vychoval také současného nejlepšího českho trampolinistu Adama Sülta a stále se podílí na jeho přípravě. V období 1984 – 1990 a 1995 – 1999 byl reprezentačním trenérem a obdržel i Cenu fair-play a diplom Mezinárodního olympijského výboru za dlouholetý a významný příspěvek k rozvoji sportu, olympismu a přátelství a solidarity mezi lidmi.

Více v tištěném vydání týdeníku Jalovec

 

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>