Vsetín padl i doma a je krok od vyřazení

Uveřejněno

S cílem vyrovnat sérii na 1:1 a mít tak jistotu dalšího domácího utkání vstoupili v pondělí do druhého utkání čtvrtfinále play off druhé ligy hokejisté Vsetína. Poruba jim ovšem udělila pořádnou lekci. Zaslouženě vyhrála 2:5 a chybí jí už jen jedno vítězství k postupu, zatímco Vsetín se ocitl jeden krok před koncem sezony.

VSETÍN – Poruba 2:5

Vsetín chtěl začít utkání aktivně a vytvořit si svůj tradiční domácí tlak. Jenže stal se pravý opak. Poruba se dostala do obrovského tlaku. Místo to vypadalo, jako by hrála přesilovku. Uběhlo necelých deset minut a svěřenci bývalé hvězdy Vsetína Tomáše Sršně vytěžili z převahy tři branky a to ještě gólman Hromada několik vyložených šancí lapil. Přesto se po třetím gólu poroučel na střídačku a na led místo něj putoval Plšek. Poruba byla i po zbytek první části jasně lepší. Její hráči se výborně pohybovali a přesně kombinovali. Valaši proti tomu nebyli schopni nalézt protizbraň.
Ve druhé třetině se hosté trochu stáhli a vyčkávali na chyby soupeře. Ani na zataženou hru Poruby Vsetín nenacházel recept. Vytvořil si pouze dvě šance, které nezužitkovali Zúbek a Petr Hruška. Naopak ve 39. minutě v přesilovce zvýšil už na 0:4 Prokop. Z ochozů se začal ozývat pískot, který ale vzápětí přece jen přerušilo nadšení. Krátce před přestávkou po důrazném napadání se štěstím snížil Dubec a dal svému týmu naději.
Tu mohl hned z kraje třetí části uhasit Sedlář, jeho samostatný nájezd ale lapil Plšek. O další korekci skóre se pak pokoušel Mikšovský, jemuž nabíjel Podešva, ovšem i porubský gólman Gleich byl pozorný. Puk za jeho zády skončil až v 53. minutě, kdy jej v přesilovce nahozením od modré čáry překonal Hoďa – 2:4. O tři minuty agilní Podešva vysekl puk z lapačky Gleicha, předložil jej Mikšovskému a ten skóroval. Stalo se tak ale ve chvíli, kdy už byla přerušená hra. Do další šance se Vsetín nedostal. Naopak v poslední minutě při jeho power play uháněl na prázdnou branku Buček. Domácí gólman Plšek v tu chvíli vyskočil ze střídačky na led, aby Bučkovu akci zneškodnil. To se mu také povedlo, jenže následovat nemohlo nic jiného než technický gól, který uzavřel skóre na konečných 2:5. „Nastoupili jsme se čtyřmi útoky, abychom měli dost sil. Místo toho jsme nedohrávali souboje a nechodili do brány. Začátek byl velmi špatný a vlastně rozhodl. Od druhé třetiny jsme měli náznaky zlepšení, ovšem branky jsme nedali. Trápili jsme se i v přesilovkách, v nichž chyběl tlak. V play off nám to zatím nejde. Přesto budeme bojovat dál,“ komentoval zápas trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Sestava Vsetína: Hromada (10. Plšek) – Farda, Vrba, Tesařík (10. Báchor), Vodák, Žabčík, Hoďa – Zúbek, Vaněk, Mikšovský – Dubec, O. Hruška, P. Hruška – Vítek, Podešva, Brezáni – Kubo, Holík, Kajaba. Trenéři: Hlobil, Forch, Jenáček.
Branky: 40. Dubec, 53. Hoďa.
Třetiny: 0:3, 1:1, 1:1.

Třetí utkání se hraje ve středu 6. března v Porubě. Pokud se Vsetínu podaří vyhrát, prodlouží tím sérii do čtvrtého pokračování, které by v pátek 8. března od 17.30 hodin hostil Lapač. V případě že i toto utkání vyhraje Vsetín, rozhodne o postupujícím do semifinále pátý zápas v neděli 10. března na ledě Poruby.