Rožnov prý ignoruje zákony

Uveřejněno

ROŽNOV – Před blížícími se podzimními volbami atmosféra na rožnovské komunální politické scéně ještě více a nebývale houstne.

Spor se tentokrát rozhořel mezi zastupitelem Ivo Jelínkem (SNK-ED) a samotným vedením města – starostkou Markétou Blinkovou a tajemníkem Miroslavem Martinákem. O co jde? Jelínek zaslal 30. června na podatelnu městského úřadu dotazy, na které mu mělo být dle zákona o svobodném přístupu k informacím odpovězeno Martinákem a Blinkovou do 15 dní. Jenže, jak se svěřil týdeníku Jalovec, kýžených odpovědí se nedočkal. Na konci července proto zaslal stížnost, na kterou mu ovšem také nikdo neodpověděl. „Nezbylo mi tedy, než se obrátit na krajský úřad, což jsem učinil. Odpověděli mi, že město porušilo zákon, když nedodrželo stanovenou lhůtu na vyřízení mých žádostí. Bylo mi doporučeno, abych dotazy doručil na podatelnu znovu,“ sdělil Jelínek a pokračoval: „Krajský úřad zaslal své stanovisko i rožnovské radnici, která najednou začala zmatkovat. Martinák si vymyslel, že se mé dopisy ztratily na cestě z podatelny do jeho kanceláře. To snad ve střízlivém stavu ani nikdo nemohl vymyslet. Bojím se, aby za vším nakonec nebyla viróza Markéty Blinkové, která je prý extrémně nakažlivá. Aby ji nakonec nechytl i tajemník.“

Avšak ani poté, co „kraj“ rožnovské radnici vytkl nečinnost, k plné nápravě nedošlo a Jelínek se dočkal jen některých odpovědí. „Vůbec mi nebylo odpovězeno na zásadní otázky, například kolik dní byl na úřadě přítomen od svého zvolení místostarosta Ivo Hanáček. Podle mých informací byl totiž jeho výskyt na radnici natolik vzácný, že pokud by byl živočich, tak by splnil podmínky zapsání do červené knihy kriticky ohrožených druhů. Také jsem se zatím nedozvěděl, jak velké odměny bral sám tajemník Martinák a šéfové městských společností, konkrétně mi šlo o Jindřicha Žáka, Stanislava Zlámala, Josefa Fojtáška a Rostislava Poláška,“ poznamenal Ivo Jelínek.

Rousová: Všichni musí dodržovat zákony

Zastupitele Jelínka samozřejmě zajímalo, proč radnice jeho žádosti protizákonně ignorovala. „Občan musí dodržovat všechny zákonné lhůty, jinak dostane i mnohadesetitisícovou pokutu. Ale tajemník a starostka? Ti jsou asi víc než zákon, pro ně předpisy neplatí. Pokud tedy občane budeš něco chtít po těchto dvou aparátčících, tak to zrovna vzdej. Vzdorovat našemu rožnovskému božstvu se sice nevyplácí, ale i přesto budu na zastupitelstvu požadovat jejich exemplární potrestání. Oni jsou lidi jako kterýkoliv jiný Rožnovan,“ hřímá Ivo Jelínek. Zastání přitom našel i u bývalé místostarostky Libuše Rousové (SNK-ED): „Podle mého se žádosti z podatelny samy ztratit nemohly. Co se týká pana Martináka, tak ten kolegu Jelínka natolik miluje, že udělá cokoliv, aby mu na nic nemusel odpovídat. Miroslav Martinák se domnívá, že je na úřadě od toho, že bude rozhodovat, co je správné a co ne. Jenže on tu od toho není, on musí dodržovat zákony jako kdokoliv jiný,“ neskrývá své rozhořčení Rousová a dodává: „A osobní zodpovědnost? Tu tajemník za své pochybení nevyvodí, protože se domnívá, že pracuje dobře, spolehlivě a nadstandardně, takže všechno co má, si zaslouží a ještě má málo.“

Tajemník Martinák: Jde o nedopatření

Jak to bylo se ztracenými žádostmi, jsme se zeptali i starostky Blinkové, která odpověď odmítla, a tajemníka Martináka. Ten pro Jalovec uvedl: Z neznámého důvodu byly e-maily Ivo Jelínka z pondělí 30. června při přeposílání z podatelny na mou e-mailovou adresu zařazeny poštovním serverem do složky SPAM (tedy jako nežádoucí pošta se maže – pozn. red.). Fungování spamového filtru bylo okamžitě po tomto zjištění prověřeno a podobné nedopatření by se již nemělo opakovat.“ Na otázku, proč tajemník tedy nereagoval na Jelínkovu následnou stížnost, která na nedodržení zákonných lhůt upozorňovala, odpověděl: „Na stížnost ze dne 28. července jsem nereagoval, protože jsem nevěděl, že žádosti o poskytnutí informací z konce června byly doručovány mé osobě. Toto jsem zjistil až 18. srpna, když Ivo Jelínek dokumenty zaslal znovu.“ 

173 Komentářů

 1. Zvolit Ivo Jelínka vnímám jako povinnost says:

  demokracie se musí hájit.Není možné,aby papaláši upelešení v korytech a to jak stranických,tak na obcích,městech,ve vládě,si dělali bez kontroly,co chtěli.Ad absurdum možného nám předvedl Nečas s Nagyovou a tady na Valašsku rožnovská Blinková z ODS,Depta a v neposlední řadě bečvanský radniční papaláš.
  Čtěte diskuzi,mluvte s lidmi.Krade se ve velkém a chlastá.Není možné,aby starostku Rožnova vynášeli ožralou z hospody Na Kohůtce jak soubor Radhošť mařenu.

  • Mizaru,Kikazaru,Iwazaru,ty tři radniční opice musí pryč says:

   viz video,jak ten napitý žoch ti chlapi vlečou,humus,fakt hustej

 2. HOLÁ FAKTA O HYPERZLODĚJOVI VYCHODILOVI says:

  ODS Kdo má na to žaludek,může si přehrát Vychodilovy lži a prasárny,co jsou zaznamenány na videu ze zastupitelstev.Taky si může z archivu Novy přehrát tu komedii u krompáčem rozmlácené zlaté popelnice na čtyřech kolech.Prý to byl na něj politický útok.No,všichni víme,jak je to s Vychodilovou firmou RETON a dluhy co má na Ukrajině.A jak vidno,ti hoši z východu se s nějakým neplatičem Vychodilem nemažou.To vyřvávání o mafii a politických útocích si Vychodile nech pro svého polodebilního synka,ten ti ty tvoje kydy,před spaním na dobrou noc,uvěří.A měl bys ho naučit konečně se mýt,ať nesmrdí. ODS.

  • Jochec says:

   Něco konkrétního, tak jako je dole u Jelínka, nemáš? Protože pak to nejsou fakta, ale samé „prý“ a “ všichni víme “ a další bláboly.

   • Vychodilova rudá knížka KSČ se přerodila v modrou zlodějnu nejhrubšího zrna s názvem ODS says:

    vždyť ti Lojzo píšu,ať se na sebe podíváš.Na těch záznamech ze zastupitelstev se jistě najdeš,jak veřejně lžeš a podvádíš.Pro začátek si vlez do kompostéru a modli se,aby tě nedohnaly boží mlýny,jak křišťála Grosse.Taky se ve Sněmovně zaklínal,jak je poctivý.A už to má spočítané. A nakradené je mu k hovnu,Lojzku,víš?

 3. Důchodce says:

  Jak hlasovaloTOP-09 pro zvýšení důchodů od 1.1.2015.
  Ne: 13,
  N –Nepřihlášen: 4,
  Z -Zdržel se: 3,
  M -Omluven: 6,
  Takženikdo z TOP 09 nehlasoval pro zvýšení důchodů od 1.ledna 2015 !!!
  To je TOP09 – a tak je můžešzase volit !!!!

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>