Odsouzený Depta: Chci být starosta

Uveřejněno

ROŽNOVSKO – Budou současní starostové a místostarostové obcí na Rožnovsku v říjnových komunálních volbách znovu obhajovat své posty? Pokud ne, tak proč? Mnozí občané se také ptají, kde bere odvahu odsouzený Aleš Depta, který opakovaně řídil opilý, a dokonce boural, znovu kandidovat na prvního muže. Na tyto otázky hledal odpovědi týdeník Jalovec.

Rožnov

O zastupitelské mandáty se v roce 2014 v Rožnově uchází zástupci 11 stran a hnutí. SNK-ED by měla k volbám konaným v pátek 10. a sobotu 11. října vést Libuše Rousová, přičemž Moravané sází na Aleše Bardoně, TOP 09 na Jiřího Brože, Starostové a nezávislí na Petra Jelínka, ANO 2011 na Radima Holiše, Nezávislí Rožnováci na Jana Kučeru, KSČM na Magdu Krejčí, Zdravý Rožnov na Kristýnu Kosovou a ČSSD na Martina Houšku. Své funkce údajně chtějí obhájit i starostka Markéta Blinková, který by měla být jedničkou za ODS a Václav Mikušek, jenž vždy kandidoval za KDU-ČSL. Oproti roku 2010 letos kandidátku nesestavili Věcí veřejné, Strana zelených, republikáni a Sdružení nezávislých kandidátů – Senioři a STP města Rožnov.

Zubří

V Zubří v roce 2010 voliči vybírali ze 6 kandidátek: SNK-ED, ODS, KSČM, TOP 09, ČSSD a KDU-ČSL. Letos k nim navíc nově přibude Strana práv občanů. Kdo ale bude nakonec šéfovat městu, lze jen spekulovat. Současný starosta Jiří Randus (SNK-ED) i jeho zástupkyně Alena Dobšová (bezp. za KDU-ČSL) totiž politiku hodlají pověsit na hřebík. „Rozhodl jsem se nekandidovat. Je mi šestašedesát let, mám důchodový věk a tři volební období ve funkci starosty jsou už hodně. Tím ale neříkám, že půjdu do důchodu, určitě něco dělat budu. Pokud vím, tak do podzimních voleb nejde ani místostarostka,“ prozradil Randus.

Valašská Bystřice

Před čtyřmi lety ve Valašské Bystřici bojovali o hlasy občanů Moravané, ODS, Sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL. Nyní si Bystřičtí budou moci vybrat pouze ze dvou kandidátek sestavených ze zástupců KDU-ČSL a Sdružení nezávislých kandidátů. Obhájit svůj post přitom chce jen místostarosta Emil Korduliak za nezávislé. První muž radnice Miroslav Martinek už starostovat nechce. Jdu sice do voleb za KDU-ČSL, ale ne s cílem obhájit svůj post,“ říká odhodlaně Martinek a vysvětluje: „Za léta služby na obci se cítím unaven. Čtyři roky jsem byl místostarostou a potom 20 let starostou. Do důchodu mi ale ještě zbývá 6 let, takže práci si budu muset nějakou najít.“

Střítež nad Bečvou

Málo vídaným specifikem se může pochlubit Střítež. Do voleb zde totiž nejde žádná politická strana ani hnutí. V roce 2010 si Střítežané vybírali z 26 samostatných nezávislých kandidátů (každý měl kandidátku sám za sebe), letos si podle starosty Martina Beneše (nez.) budou moci vybrat dokonce z 27 jmen. „S cílem obhájit své posty jdu jak já, tak i místostarostové Jaroslav Urban a Ivan Lexa,“ sdělil Beneš.

Vidče

Už nyní je jasné, že radnice ve Vidči bude mít na podzim nového šéfa. Současná starostka Štěpánka Mikulenková jde totiž ve svých 65 letech do penze. „Rozhodla jsem se, že už nebudu ani kandidovat. Dvanáct let na úřadě je dlouhá doba. Je čas funkci přenechat mladšímu,“ odůvodnila svůj odchod Mikulenková. A z jakých kandidátek budou ve Vidči nakonec vybírat? Spolu se stranami ČSSD a KDU-ČSL se o přízeň voličů uchází ještě sdružení ODS a nezávislí a sdružení, za které bude znovu kandidovat současná místostarostka Milena Dudová, Schopnosti, znalosti, zkušenosti pro Vidče. Oproti minulým volbám kandidátku nesestavili komunisti.

Vigantice

Při posledních komunálních volbách usilovaly o křesla na radnici 1) ODS, 2) Pro občany Vigantic a 3) Sdružení nezávislých kandidátů Vigantice. Letos na podzim si Vigantičané budou moci vybrat z kandidátek těchto celků: 1) Pro občany Vigantic, 2) Nezávislí kandidáti, 3) Sdružení nezávislých kandidátů a 4) Nezávislá – Sousedská – Iniciativa. Do voleb přitom jdou jak místostarosta Pavel Gálik (bezp.), tak i starosta Aleš Depta (bezp.). Mnozí obyvatelé Vigantic přitom čekali, že starosta už kandidovat nebude. V živé paměti totiž mají autonehodu, kterou 6. dubna způsobil opilý u rožnovského skanzenu. V krvi měl tehdy 1,77 promile. Soud starostu, kterého pod vlivem alkoholu za volantem přistihli policisté už v minulosti, potrestal 10měsíčním vězením. Výkon trestu mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu 2 roky. Depta navíc nesmí 30 měsíců řídit. „Je to něco hrozného. Starosta by měl jít příkladem, měl by být morálně bezúhonný. Zklamal mě, když po své opilecké jízdě neskončil. Nikdy by mne ale nenapadlo, že má takový kačení žaludek, aby před voliče znovu předstoupil v podzimních komunálkách,“ sdělila jedna z obyvatelek Vigantic. Sám Depta ke své znovukandidatuře sdělil: „Do voleb jdu jako lídr za Sdružení nezávislých kandidátů. Mým cílem je obhájit svůj post.“

Hutisko-Solanec

V roce 2010 zde šly do voleb ČSSD, KDU-ČSL, ODS, Sdružení nezávislých kandidátů a Sdružení nezávislých kandidátů za krásnější obec Hutisko-Solanec. Letos sestavily kandidátky jen KDU-ČSL, KSČM a Sdružení nezávislých kandidátů. Svá místa chtějí obhájit jak starosta Vladimír Petružela, tak místostarosta Petr Maléř (oba za Sdružení nezávislých kandidátů).

Horní Bečva

Do minulých voleb šly 3 politické strany – ODS, ČSSD a KDU-ČSL. Letos budou Hornobečvané vybírat politiky z ČSSD, KDU-ČSL a Nezávislých z Horní Bečvy. „I s místostarostou Josefem Blinkou jdeme znovu do voleb. Budeme na kandidátce sestavené ČSSD,“ doplnil starosta Oldřich Ondryáš.

Prostřední Bečva

O dvě kandidátky méně budou mít letos na Prostřední Bečvě. V roce 2010 si občané vybírali ze zástupců KSČM, KDU-ČSL, Nové šance, ODS, Sdružení nezávislých kandidátů a Sdružení podnikatelů Prostřední Bečva. Letos své hlasy mohou dát 1) KDU-ČSL, 2) Sdružení nezávislých kandidátů, 3) Šanci pro lepší Prostřední Bečvu a 4) Sdružení podnikatelů Prostřední Bečva. Do voleb přitom jde jak současný místostarosta Radim Gálik (dosud Nová šance), který bude lídrem sdružení Šance pro lepší Prostřední Bečvu, tak i místostarosta Milan Fárek (bezp. za KDU-ČSL).

Dolní Bečva

Na Dolní Bečvě budou voliči stejně jako před čtyřmi lety vybírat ze dvou kandidátních listin. Své zástupce zde tradičně vyslaly do voleb KDU-ČSL a Sdružení nezávislých kandidátů. Svůj post přitom chtějí i letos obhájit starosta Pavel Mana a místostarostka Pavla Novosadová (oba nezávislí).

24 Komentářů

 1. Pro voliče z Vigantic says:

  U nás také sám trotl.Ale takových měst a obcí je množství.Nejhorší jsou takové ty strany:třeba Volba pro město,Městské forum,Nezávislí (kteří jsou vždy závislí),Občané pro …(název města) a podobně.To je pátá kolona ODS a TOP 09 ve městech a obcích.Takže se budou i nadále předražovat městské a obecní zakázky,klientelizmus a úplatkářství dosáhne opět rozkvětu.Někteří šli dokonce do voleb s tím,aby si zajistili lukrativní zakázky pro svoje firmy,firmu bratra,švagra,fotra,nebo aspoň kámoše se kterými se potom podělí.Voliči se ještě budou divit,jaké umožnili rozkrádačky a ani ANO nebude svaté,tam jsou také prospěcháři,nakonec ostatně jako ve všech stranách.

 2. Že se nestydíte za takové ubohé řečí o bývalém starostovi. Ti kteří ho ani neznáte.To
  ani nevidíte,co práce udělali pán Depta s panem Galíkem ? Jste chudáci, je mi VÁS líto. To je ta česká povaha,když někdo leží,tak si do něj ještě kopnu.

  • Soused says:

   Jano, buď jste jeho manželka a nemáte odvahu se správně podepsat a nebo jste jeho kamarádka. Je také možné, že jste jeho kamarádka a zůčastňujete se jeho večerních schůzí. Ani se nedivím on těch kamarádek má dost hodně a schůzí taky. Je docela možné, že to co napáchl za dobu starostování udělal z přepracovanosti. O nějaké mimořádné práci pro obec Vigantice nevím. Za to co pro naši obec dělal měl velmi dobře zaplaceno.
   Přeji pěkný den.

 3. No,kdosi to tu psal,že babám z Vigantic imponuje ožralec,zloděj a kurevník says:

  všechny tyto atributy splňuje Depta.Navíc už nemá ani řidičák a je v podmínce,což za ožraleckou recidívu za volantem je neskutečná benevolence soudu.Jen nechápu,jak takového zmetka,co sedá nad ránem do služebního auta ožralý jak ta sviňa (2,5 promile),vybourá auto,může někdo tolerovat.Stačilo,aby u toho parku kde se ožrala vyboural,šel člověk,třeba vaše děcko.A že nikoho nezabil?Tak zabije příště.Chlast je prostě sviňa a ten kdo nemá zábrany,nemá na radnici co pohledávat.
  P.S. Rožnovem jdou zvěsti,že Depta vezl i ožralou Blinkovou,ale ta od bouračky zdrhla.

 4. Souhlasím. Díky těm, kteří nejdou k volbám vyhrají ti, co tam nemají co dělat… a kdybych bydlel ve Vigi, tak má i ode mne Depta hlas. Dokázal totiž funkci starosty dovést k absolutní dokonalosti-bohužel se prochlastal do cíle (mysleno tím způsobení nehody v opilosti) před volbami, což se mu může vymstít. Ale jinak desperádům fandím, peníze státu je třeba pořádně roztočit a občany naučit poslouchat!

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>