Jak funguje parkování ve vsetínské nemocnici

Uveřejněno

Uplynulý týden si přišla do redakce týdeníku Jalovec postěžovat jedna z našich čtenářek na problémy s parkování ve vsetínské nemocnici. Požádali jsme proto tiskovou mluvčí Lenku Plačkovou, aby nám přiblížila, jak systém funguje. 

„Systém zpoplatněného parkování v areálu je v provozu od pondělí 18. ledna. Zahrnuje i bezplatné parkování pro držitele ZTP a ZTP-P, kteří přijíždějí svým automobilem anebo jsou ve vozidle přepravováni. Stačí, pokud řidič ukáže vrátnému u vjezdu výše uvedený průkaz, ten mu vydá lístek pro bezplatné parkování v areálu. Bezplatné parkování je i pro dobrovolné dárce krve v den aktuálního odběru, lístek pro bezplatný výjezd z areálu dostanou u registrace na hematologicko-transfuzním oddělení.

Obecně platí, že parkování v areálu je – mimo výše uvedené výjimky – zpoplatněno částkou dvacet korun za hodinu, první půlhodina je zdarma. Cílem je zvýšit plynulost, umožnit řidičům přivést a vyložit svého příbuzného, doprovodit jej do ambulance či na oddělení a s automobilem opět opustit areál. Parkovné je možné zaplatit v označeném, automatickém platebním kiosku poblíž výjezdu.

V nemocnici je aktuálně 85 parkovacích míst, z toho 32 pro pacienty a 53 pro zaměstnance (těm byla po uhrazení poplatku vystavena zaměstnanecká parkovací karta). Zapotřebí by jich bylo mnohem více, ale v areálu, který je z jedné strany uzavřen Bečvou a z dalších komunikací, je to velmi obtížné. Vedení nemocnice i přesto jedná o další možnosti rozšíření parkování na místě dnes již nevyužívaných prostor. Na druhou stranu ale dojde k omezení počtu míst při chystane výstavbě nové interny.“  Lenka Plačková

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>