Vsetín začne měřit v Potůčkách – radar jitří vášně

Uveřejněno

VSETÍN – Od pondělí 18. prosince se Vsetín připojí k městům, která využívají stacionární radary. Měřit chce nahodile na čtyřech frekventovaných místech. Začne na silnici I/57 v Potůčkách. Na pokutách by mohl ročně vybrat i přes 10 milionů. Část šoférů radní kritizuje, že si prostřednictvím radarů tvoří pokladničku.

Více v tištěné podobě týdeníku Jalovec.

Schvalujete užívání stacionárních radarů?

Loading ... Loading ...

8 Komentářů

 1. Miloš Riedel says:

  Nejdříve bych rád reagoval na vaši anketu, která je dle mého názoru položena nevhodně, či rozporuplně. Např. já totiž dle vašeho dotazu: „Schvaluji užívání stacionárních radarů“, ale na druhou stranu jeho využití v Potůčkách (které jsou v nadpisu zmiňovány) mi přijde jako nevhodné, takže na ni nebudu odpovídat.
  To že řidiči (kteří vědí, že v tom místě je radar) budou v Potůčkách jezdli 50 km/h nijak výrazně bezpečnost v daném místě nezvedne. V největším nebezpečí tam jsou totiž chodci a pro ty není až tak důležité jestli se tam bude jezdit skutečne do 50km/h, ale jestli je někdo pustí (v obou směrech) přejít bezpečně na druhou stranu . A to nevyřeší radar. Domnívám se, že by bylo vhodnější tam nainstalovat semafory s inicializačními tlačítky pro chodce. To zaručí vaší míru bezpečí při přechodu všech chodců, včetně školáků, kteří tudy pravidelně chodí. Stejnou věc řešili i v Zašové a nakonec tam dali semafor, protože pouhé dodržování 50-ky bezpečnost přecházení (a pocit bezpečí lidí při přecházení) nijak moc nezvedne.
  Takto mi to přijde spíš jako dojná kráva na úkor „neznalých“, než akce ze zvýšení bezpečnosti na daném místě (v Potůčkách).

  • Marie says:

   Ano, plně s Vámi souhlasím. Otázka by měla raději znít – Jestli jsme pro to, aby město nechalo udělat podobný semafor, jako v Zašové. Ten by tam měl v Potůčkách větší význam, něž radar, který by mohl být využitý jinde. To se radnice raději bude zabývat nesmyslnou Lanovkou, než vybudovat bezpečný přechod se semaforem. To asi čeká, až se tam skutečně něco stane.

   • Jalovec says:

    Díky za názory. Proto a o tom je tady tato diskuse. Předáme zodpovědným. Hezké předvánoční dny přeje Jalovec.

  • valach says:

   naprosty souhlas

  • Policajt says:

   Si vedle jak ta jedle. I to to o něm ví tam budou jezdit většinou víc, protože si to neuvědomí. Ti ostatní jsou jasní. FIlosofie těch, kteří to tam rozhodli dát je, že když takových radarů, bz udánlivě neúčinných bude ví, tak po nějaké té pokutičce a odběru vůčiho listu, si budou dávat pozor všude. Kdo ví, jak to dopadne.

 2. Jarek says:

  Pokud se vybírají jen pokuty a nerozdávají se body jde o kasírovačku nikoliv o nějakou bezpečnost, ta je bezpředmětná.

  • tys to trefil,jde o prachy says:

   přehrabovat se lidem čím dál víc v peněženkách,se v česku stalo národním sportem radnic.A že se na tom podílí ti,které jsme zvolili? Tak u voleb na to nezapomeňte.
   Tam,kde jsou kříže a pomníčky u cest,tam na radary a ani policajty,nenarazíte.
   A o tom to je.

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>