Meziříčský fotbal řeší policie: TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ KLUBU

Uveřejněno

Další třaskavá aféra cloumá českým fotbalem. Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prošetřuje možné zapojení některých hráčů a oddílů 3. ligy do podvodu se sázením na výsledky zápasů. Kauza se dotkla i Val. Meziříčí, starosta města Robert Stržínek (ANO) už proto podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Samotný klub se od jakýchkoliv nekalých praktik distancuje a k celé záležitosti vydal následující tiskové prohlášení (viz. níže).

Mělo by se omezit sázení na nižší soutěže?

Loading ... Loading ...

Více v tištěném vydání týdeníku Jalovec.

 

Fotbalový oddíl Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek vydává v souvislosti s předchozími mediálními informacemi toto prohlášení.

Fotbalový oddíl Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek se distancuje od nečestných praktik spojených s možnými sázkami na zápasy vlastního týmu. Kategoricky vylučujeme, že by něco takového bylo organizováno vedením našeho fotbalového oddílu nebo v hráčské šatně A týmu. Nebyly nám předloženy ani nám nejsou známy žádné důkazy o případném selhání jakéhokoliv člena našeho klubu.

Přesto, ihned po mediálním zveřejnění jména našeho klubu ve spojitosti s nekalými sázkovými praktikami, přistoupili všichni členové vedení klubu a všichni současní hráči k podpisu čestného prohlášení o své minulé, současné i budoucí neúčasti v sázkových příležitostech, v nichž byl či bude zápas našeho oddílu. Vedení fotbalového klubu všem svým hráčům pevně důvěřuje a za jejich sportovní čestností stojí. Proto v případě jakéhokoliv zjištěného budoucího porušení zákazu sázek na zápasy vlastního týmu vyvodí klub vůči dotčené osobě tvrdé a nekompromisní důsledky.

Vzniklá mediální kauza, nepoškozuje pouze fotbalový klub Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek a dobrovolnickou práci funkcionářů, trenérů, rodičů a především stovek mládežníků, kteří milují fotbal a s hrdostí a lokálním patriotismem se snaží dělat něco aktivního pro sebe, své město, pro Valašsko a Českou republiku. V zájmu vyjasnění celého případu vítáme iniciativu starosty města Valašského Meziříčí p. Roberta Stržínka podat trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s možným ovlivňováním fotbalových výsledků.

Fotbalový oddíl Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek chce v klidu pokračovat ve své sportovní činnosti. Současný přerod kádru A týmu klade důležitost na blízkou regionální soudržnost hráčů (Michut, Žilinský, Výmola, Vrána, Furmánek, Šulák, Michálek…) a zapracovávání klubem odchovaných nadějných dorostenců (Fröhlich, Smékal, Gajdoš) do kádru mužů.

Poctivá dobrovolná práce trenérů a okolo 200 aktivních hráčů jsou nejlepším důkazem toho, že to ve Valmezu děláme dobře. Nastavený kurs chceme držet i nadále.

Všechny fotbalové příznivce srdečně zveme na některé z utkání týmu mužů v nejvyšší soutěži (MSFL) v širokém regionu nebo na některý ze zápasů B týmu o přední příčky v I. A třídě, případně na kterýkoliv z mládežnických zápasů úctyhodného počtu 10. kategorií.

 

Valašské Meziříčí, dne 13. února 2018

výbor oddílu kopané

Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek

 

 

3 Komentářů

  1. Nastavený kurz chceme držet i nadále says:

    tak to chodí nejen v Česku,zatloukat,zatloukat,zatloukat.Dopuje se,sází se na to,co mohu sám zásadně ovlivnit a když se prolomí omerta,začnou aktéři zpívat.Nevěřím,že ve Valmezu je tomu jinak.

  2. Horáček je jen jeden says:

    takhle blbě se nechat chytit,amatéři

  3. starosta podává na sebe trestňák? says:

    se snad posral?

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>