Rožnov: Tanec za 35 milionů – Radnice zatím říká NE!

Uveřejněno

ROŽNOV p. R. – Ve městě pod Radhoštěm se po takřka roční odmlce obnovila jednání o budoucnosti společenského domu.

Více v tištěné podobě týdeníku Jalovec.

12 Komentářů

 1. Volte KDU says:

  Volte KDU-ČSL! Je to jediná strana, která Rožnov udrží, kde vždy byl! Už se nemusí dít to co se děje!

 2. Pane starosto,Spolák je srdeční záležitostí obyvatel města Rožnova says:

  plesy,bály,taneční,čaje,divadla,výstavy,nedělní obědy celých rodin,co po hrubé(pokud víte,co to je) po procházce se na Spoláku dobře najedly,aby si pak poslechly koncerty dechovek,cimbálovek i džezových kapel.To vše radnice zabila,namísto,aby tento směr tradic kultivovala a rozvíjela.
  Zvrácená teorie radnice,že co ona nechce,to musí tzv.sežrat i občané,je teorie odporná,nesoudná a použiji i termín,nedemokratická.
  Ničit historii, genia loci, může jen barbar,…můžete vzít buldozer a začít třeba Fojtstvím,ať to má ty správné,destruktivní grády.
  Ostatně,ani estébáci na Spoláku nebránili např. koncertům a soutěžím beatových kapel.Dokumentů z dob rozkvětu Spoláku je dost a dost.
  To,co po převratu radnice,včetně té dnešní,se Spolákem provedly,svědčí o nekulturnosti a duševní ubohosti těch,co se dostali v Rožnově k moci.
  Můžete postavit architektonicky ubohý,socialistický Kultůrák,to jistě ANO ,ale to bude za pár let jen obraz tristní nekompetentnosti starosty,který si alibisticky nechal ten paskvil posvětit svou servilní koalicí.

  • cynismus,s jakým radnice "spolkla" ředitelem muzea zaviněný požár Libušína na Pustevnách, says:

   svědčí o neúctě k nenahraditelným hodnotám,které nám zanechali velikáni své doby.Představa,že postavíte,či stát postaví atrapu slavného objektu a tím je vše smazáno,zameteno,je omyl.Můžete nechat vytisknout na radniční tiskárně nejslavnější poštovní známku nevyčíslitelné hodnoty a tvrdit všem zírajícím,že to je přesně totéž a zkusit tu kopii třeba prodat.Jen osel by vám za tu kopii dal jedinou korunu.
   Píši o tom proto,že odpovědnost funkce ředitele,je nedělitelná.Ředitel je ten,co měl mít v ruce dokument o revizi,včetně tlakové zkoušky těsnosti kouřovodu a ne nyní svalovat vinu na jakéhosi murára z Karviné.
   Že po tak nedozírném průseru ředitel dál řediteluje a zedník se třese z náhrady škody a kriminálu,je neuvěřitelná situace.Možná snad jen v Rožnově.

   • Odpovědnost starosty za připravovanou architektonickou hrůzu,je rovněž nedělitelná. says:

    Nikdo se za deset let nebude ptát,jak se jmenovali koaliční zastupitelé,co na onu architektonicky hnusnou sorelu Holišovi kývli.Každý se bude tázat,zda byl tehdejší starosta při smyslech.Dnešní prvňáci Podskalky si budou při jménu Holiš, ťukat na čelo.

    • za 200 000 000 Kč, says:

     co byste chtěli,že? Domy kultury mají mít vnější charakter kumštu.Nikoliv kumštu ukecat starostu,že moje jalová vize baráku má dostat 200 mega z peněz občanů města.

     • jsem tvrdým odpůrcem naprosto zbytné,nepotřebné stavby s názvem Dům kultury says:

      Když už se mají utrácet nehorázné peníze na zcela nepotřebnou investici,tak bych chtěl vidět objekt,který bude nadčasový,naprosto kontrastní s tím,co vidíme ve Valašském muzeu.Holiš je naprosto bez invence.Pojem organická architektura je mu cizí.Strach z kontrastu,z vyjímečnosti je sláma,co Holišovi čouhá z jeho radničních zuberských bot.

     • Holiš says:

      oděn v plechové černi,ideově obut v zapráskané,zuberské holiny.

 3. Jana says:

  Nejedná se pouze o barák, ale i o pozemek, letní restauraci atd. Vymlátit ty hnusné kulisy v hospodě, zrekonstruovat a otevřít veřejnosti, spolkům atd.

 4. Jana says:

  Spolak je kus Rožnova

 5. Jana says:

  Spolák musí být kulturní dům města Rožnova. Kupte ho, vyhlaste veřejnou sbírku peněz, ráda přidám. Je ostudou se takto chovat k dědictví předků. Donedávna místo koncertů, divadla, letního posezení u Mičolíků.. pohoda. Teď je vše pryč. To se musí změnit.

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>