Pod šéfy škol se třesou židle. V Rožnově míří před komisi, na Vsetíně je čekají rekonkurzy

Uveřejněno

Vedení základních a mateřských škol v Rožnově obchází strach. Sedm ředitelek totiž radnice žene před hodnoticí komisi, a pokud zde svou dosavadní činnost neobhájí, definitivně končí. V klidu ještě letos mohou zůstat Miroslav Kokinopulos (ZŠ 5. května) s Martinem Navaříkem (SVČ Rožnov), kteří půjdou na kobereček až příští rok, a Lumír Ondřej (ZŠ Pod Skalkou), jenž nastoupil do funkce teprve 1. ledna, takže na toho si komise bude moci brousit zuby až v roce 2024. Nervozita panuje i na Vsetíně, kde radnice chystá po vzoru Zlínského kraje rekonkurzy.

Více v tištěném vydání týdeníku Jalovec

9 Komentářů

 1. Milánkové,odjakživa platilo,že není důležité,kdo na jakou pozici kandiduje, says:

  ale zásadní je,kolik jsem si zajistil hlasů v komisi.Mnozí úspěšní i ti neúspěšní o tom ví své.

 2. Stačí maličkost,netvářit se,že to neexistuje says:

  strava školní jídelny je buď nekvalitní,nebo jsou porce tak velké,že děti polovinu jídla nosí k okénku,aby nesnězené skončilo jako potrava prasat.
  Je tu jistě možnost,že dnešní mládež je z domova zvyklá na úplně jinou stravu,takže dětem ta školní,nechutná.
  Ohánět se vyhláškami a zákony je směšné.Opět platí,šedá teorie,zelený strom života.
  A že by to nemělo zajímat starostu?Tak co je víc,sedět na zadku,nebo se tu a tam podívat na budoucnost našeho státu,ČR,jak se stravuje.
  P.S. Nepřispívá snad erár na stravování dětí a provoz školy?

  • Radová says:

   Co tak u vstupu do jídelny dát žáku,žákyni dva žetony.Třeba červený a černý.Rozřadit dvě barvy,by neměl být problém.Velmi záhy by se zjistilo,co dětem chutná a co nikoliv.Ale těch způsobů,jak zjistit,zda dětem chutná,by se dalo najít více.Jen neříkejte,že co je nedobré,je zdravé.

   • Na Podskalce má ředitel klídek až do r.24 says:

    Ta diskuze by neměla být pouze o jídelně,ale i o tom,jaké výsledky škola má.I když gastro je také důležité.

  • Rodiče vůbec netuší, says:

   kolik stojí provoz školy,kolik se vynaloží prostředků na výchovu a výuku jednoho žáka za školní rok.

   • šak o to ide,aby to nevěděli says:

    to by se rodičům protočily bulvy,kolik peněz spotřebuje výuka žáka,který v osmé třídě nezná násobilku.Aby nedošlo k omylu,malou násobilku.

 3. To jako bude soudruh Holiš,z malé násobilky mistrovat ředitele škol? says:

  Byl se někdo z MÚ podívat,čím třeba Podskalka živí děti?Vřele doporučuji se ve 12.30 postavit mezi futra jídelny a sledovat,kolik jídla končí jako potrava,zřejmě něčích prasat.Neuvěřitelné.
  Je ten Holiš fakt tak nemožný,že tak zásadní věc,jako je výživa dětí,kterou zajišťuje škola spadající pod město,ho prostě nezajímá?

  • Jakub Ptáček says:

   Normální pracující člověk ve 12:30 buď pracuje nebo je na obědě. Jelikož Vy jistě nespadáte ani pod jednu možnost, tak mě zaráží, jak můžete soudit jídelnu základní školy. Nebo mě napadá prostě to, že jste další v pořadí, co chce házet špínu na Podskalku a neví o tom vůbec nic. A teď Vás trošku poučím pane nejchytřejší ve vesmíru. Každá základní škola se řídí (mimo jiné) školským zákonem č. 561/2004 Sb., vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování a nařízení EU č. 852/2004 o hygieně potravin. Takže žádný pan Holiš nemůže říkat co se smí jíst a co ne. A za další, pokud vím, tak žákům na této škole jídlo chutná. Jestli Vás to sere, tak se stavte na tuto základní školu a navrhněte personálu v jídelně Vaše jistě skvělé nápady jak to zlepšit. Protože kritizovat umí každý druhý. Ale přijít s nějakým řešením, tak to už je asi nad Vaše síly.

   • Libuše says:

    Pravdu díte pane Ptáček, bohužel těch, co nechápou, je tak stoupající množství, až mne z toho jímá hrůza,

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>