Od plic

Uveřejněno

3 227 Komentářů

 1. Proč Jalovec Konec? Co se děje?

 2. stryci s plnýma břuchama says:

  Hoši neřešte medvěda. Máme enem mastné huby. Lovu zdar

 3. Adam Rada,nejen pro paní Rousovou says:

  Se zájmem jsem si v Jalovci přečetl názor paní Rousové,která se zamýšlí nad problematikou koexistence chodců a motorizované veřejnosti v Rožnově pod Radhoštěm.
  Dovolím si tuto problematiku nahlédnout s odstupem,kdy nebudu jmenovat ulice,ani posuzovat činnost obou policií,či úředníků odboru dopravy radnice.
  Nad čím se zamýšlím je v Rožnově naprosto neregulovaná,bezbřehá exploatace manufaktur,hal,s výrobou čehokoliv,co přináší zisky.S tím je spojena náročnost na přepravu nejen surovin,materiálu,výrobků,ale i osob.Každý obyvatel Rožnova musí vědět,že tento proces nemůže být bezbřehý,jako dosud neregulovaný,nekonečný,bez uvědomění si kritického bodu zlomu,který bude mít za následek dopravní kolaps,který už zažíváme při akcích typu Valašská zahrada,při různých muzejních akcích,konci pracovní doby,atp.
  Infrastruktura města, – na tento skrytě agresivní,dynamicky rostoucí průmyslový rozvoj areálů,včetně rozvoje služeb,obchodní sítě velkoprodejen, – není připravena.Prostě proto,že není ani na papíře.Přežívají jen staré komunikace s mrazovými výtluky.
  Existuje na radnici představa,jak bude kdysi podhorské,turistické,lázeňské městečko vypadat za dalších 50 let?
  Uvědomuje si radnice,co čeká obyvatele Rožnova,pokud vývoj,který mění jeho obyvatelům Rožnov prakticky před očima,bude takto dál pokračovat?
  Naprosto tragická je představa nekonečně stoupajícího,trvalého,nekonečného ekonomického růstu,který bude zajišťován náborem námezdní pracovní síly,bouráním včera potřebných,dnes objektů s už nedostatečnou kubaturou,stavěním nových objektů výroby,na dalších pozemcích,s čímž je spojená rostoucí energetická,přírodně zdrojová,i pozemková potřeba.
  Má zastupitelstvo v těchto otázkách jasno,nebo každá radnice žije ze dne na den a řeší osobní spory o paní Vašinovou,kterou rodiče,s ohledem na vztah s panem Kučerou,asi právem,odmítají?Nebo řeší,kdo si bude vozit zadek ve zbytných,v konci kalkulace životnosti neekonomických autech na baterie,či metan?
  Příliš malicherné starosti,pokud by si pan Kučera s jistou paní v pivovaru nezadal a pokud by se radní i u nákupu aut neupínali na z podstaty nesmyslné dotace a koupili levné,funkční běžné auto pro nevýjimečného úředníka,kterým je i sám starosta.
  Neodpustím si v této souvislosti zmínku o dotacích a o obrovském,popřevratovém vyvádění finančních prostředků z ČR.
  Návratnost investic západu v ČR byla a je obrovská.Sumy,které si západní investoři z těchto investic stahují,neuvěřitelně převyšují peníze,které z EU do ČR přišly a přichází.Jde o příjmovou nerovnost.Nejvíce poraženým státem tzv.vých.Evropy,je právě ČR.V absolutních číslech z ČR „odešlo“ v eurodividendách 2 252 miliard,v dotacích se „vrátilo“ 563 miliard.ČR je v mínusu 1 689 miliard.Data za 7 let,od r.2010 – r.2016 .
  Z česka se stal krmelec.Němci v ČR vlastní čtvrtinu fixního kapitálu,včetně budov.
  Osobně nevím,že na rožnovské radnici za posledních 30 let,by byl,obyvatelům města,odpovědný,kvalifikovaný člověk,kterému je jasno – o vývoji města v horizontu padesáti,osmdesáti,sto let, – který by měl jasno o budoucnosti kvality života jeho obyvatel,o kterém se zmiňuje paní Rousová.
  Že by současná,pražská,probruselská,multikulti poslanecká šlechta, chtěla něco dělat s výše popsanou příjmovou nerovností, nevěřím.V tomto spatřuji problém udržitelné kvality života i obyvatel Rožnova,ale především je to problém,který se týká mladých lidí,kteří žijí a zatím budou žít v drancované ČR.
  Starostovy starosti,zda pro sebe dostane na pojízdnou baterku pár dotačních korun,nesdílím.
  Přemýšlím o životě generace,která je v mateřince,o níž,diletantsky,zřejmě nevědomky,rozhoduje nekvalifikované vedení radnice.
  O pražské poslanecké šlechtě jsem se zmínil.Tu bruselskou bych referendem,jak britové,okamžitě zrušil.

  • Libuše Rousová says:

   Skoro ve všem s Vámi souhlasím a skutečně je tento problém nutno vidět z „Radhoště“ a na dobu mnohem delší, než se objeví v Strategickém plánu města. Nechcete se stát součástí této skupiny, která jej právě začala tvořit ? Myslím si, že by se měla naprosto odklonit od starých praktik tvoření SP z minulých dob. Co Vy na to ?

 4. Jalovec se ptá,zda jsou odměny zastupitelů adekvátní. says:

  Je to,jako se ptát v redakci,zda je to s výplatama fajn.Přebyrokratizovaná státní správa,i samospráva,nemůže dostat hodnocení na eminenc.Půlka úředníků pryč,dodací lhůty informací max do 14ti dnů,prkotiny obratem.
  Občas mám pocit,jako bych byl kápo v kauze cassa,kdy Parkanka už téměř nežije a všichni zloději unizono tvrdí,je to 10 let, nic si nepamatuji.Včetně buzny Pospece,ministra,který si pamatuje tak max,jestli ho posledně bolel konečník.rabUjte tajemnikovy kydy z doby,kdy nastoupil.OŘEŽU TO BEZ MILOSTI,SLOUČÍM A UŠETŘÍM MÍSTA A PRACHY.vypalili zme dobrych 158 litránků a furt to teče.to je vy čůráci polityga-polinf b

 5. Rožnovské Téčko says:

  Tak už je na světě jméno nového šéfa Téčka v Rožnově. Stal jsem jim pan Jakub Sobotka- fotograf. Jako člověk v pohodě, ale po odborné stránce opět trefa úplně vedle. Bez veškerých zkušeností v tomto oboru, nikdy nepracoval s kolektivem.
  Opět vůbec nechápu, na jakých principech se veškeré výběrové řízení v Rožnově dělají.
  Tento týden se již řeší nepovedený výběr nové ředitelky MŠ na 5. května, to samé v bleděmodrém.
  Těžce mi to smrdí protekcí a tím, že si někteří radní na tyto funkce dosazují své známé.

  • Tomáš Hradil says:

   Vážený anonymní autore. Vaše rozhořčení nechápu. Já jsem skutečně rád, že po 30 letech dochází konečně k výměně na pozici šéfa kultury v Rožnově p.R. Paní Vičarová dokázala využívat systém po neskutečnou dobu k zajištění výnosného zaměstnání a zajímavého života. Já jsem byl ten, který s ní v pozici ředitele T Klubu podepsal její první pracovní smlouvu. Bylo to v roce 1988. Já jsem byl ten, který dokončil dílo vzniku T Klubu za socialismu, kde byl hlavním inicionátorem Ing. Jan Měrka, toho času majitel společnosti Remak. Projekt, který byl skutečně unikátní. Paní Vičarová využila situace po převratu k tomu, že si z organizace zábavy v Rožnově udělala soukromý bussines, s vědomím politického kapitálu, který ji zajišťovali její příznivci. Konzumenti jejího pojetí zábavy. S kulturou to nemá nic společného… Nevím, jestli nový ředitel posune dění k lepšímu, ale horší to být nemůže. Tolik můj názor.

 6. Dnes jsem byla v soku jela jsem taxi sluznou no proste des a hruza zlute taxi zena neupravena sprosta do telefonu vulgarne nadavala potetovana jak muze mesto mit take taxiky hruza

 7. Forum de discussions sur la musculation en salle ou à la maison sans dopage, pour homme et femme.

 8. It’s remarkable in support of me to have a web page, which
  is helpful in favor of my experience. thanks admin

Přidat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>